Skip links

Hakkımızda

1989 yılında kurulan MESAN METAL, alüminyum sektöründe 35 yılı aşkın bir süredir faaliyet göstermektedir. Sektöre getirdiği yenilikçi ve girişimci yaklaşımı sayesinde, kalite ve güvenilirlik konusundaki lider konumunu sürdürmektedir.

İlk kurulduğu yıllarda alüminyum ekstrüzyon presiyle üretime başlayan firma, 2000 yılında Hadımköy’deki modern tesislerine taşınarak 14.000 m2 kapalı alanda entegre tesislerini kurdu. Yenilikçi ve kaliteli ürünleriyle tanınan MESAN METAL, sürekli olarak yeni teknolojiye ve yatırımlara odaklanarak büyümeye devam ediyor. Bu inançla, 2023 yılında Çorlu’daki tam entegre tesislerinde kapasiteyi genişleterek, 35.000 metrekare kapalı alana sahip yeni üretim tesisini devreye aldık. MESAN METAL, 2024 yılında faaliyete geçen,kendi bünyesindeki alüminyum döküm tesisi ile tam entegre bir fabrika olarak, alüminyum profil konusunda tek durak noktanızdır.

MESAN METAL, inşaat sektöründe (ısı yalıtımlı veya yalıtımsız pencere, kapı, cephe, panjur, sineklik, duşa kabin), otomatik aydınlatma, havalandırma, reklam, dekorasyon, perde sistemleri, güneş kolektörleri, soğutucu profilleri gibi çeşitli sektör ve bir çok sanayi dalına hizmet vermektedir. Firma, üretiminin %60’ını dünya genelinde 30 farklı ülkeye ihraç ederek uluslararası alanda önemli bir aktör haline gelmiştir.

Müşteri memnuniyetine odaklı hizmet anlayışı çerçevesinde, MESAN METAL; ürünlerin tasarımı, üretimi, ambalajlanması, müşterilere ulaştırılması ve sonrasındaki süreçte uzmanlaşmış personeli ile destek sağlama konusunda öncüdür. Firmanın ürün ve hizmet kalitesi, TSE, CE ve TUV-SUD ISO 9001:2000 kalite sertifikaları ile resmi olarak tescillenmiştir.

MESAN METAL, sektöre liderlik eden deneyimi, uluslararası başarıları ve sürekli yenilikçi yaklaşımıyla müşterilerine kaliteli ve güvenilir çözümler sunmaya devam etmektedir.

🍪 Web sitemizde deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanılmaktadır.